Aktualności

Newsletter Green Deal Funding

Najnowsze informacje o możliwościach pozyskania finansowania w ramach Zielonego Ładu. W poniższym biuletynie informujemy o możliwościach finansowania i inicjatywach wspierających zrównoważony rozwój i przejście na neutralność klimatyczną. W tym wydaniu skupiono się na finansowaniu projektów w zakresie adaptacji do zmian klimatu oraz wzajemnym uczeniu się od miast ambitnych klimatycznie.

  1. EIB Adaptation Days 2024 – zaproszenie dla władz lokalnych i regionalnych do omówienia możliwości finansowania adaptacji do zmian klimatu i uzyskania porad ekspertów na temat pomysłów na projekty i planów inwestycyjnych.

Wydarzenie będzie miało charakter hybrydowy (Luksemburg i online).

Szczególnie interesująca będzie sesja 24 kwietnia br. adresowana do miast i władz lokalnych, która skupi się na barierach inwestycyjnych i potencjalnych pomysłach na pokonanie tych barier. Będzie także możliwość omówienia pomysłów na projekty i plany inwestycyjne z ekspertem Europejskiego Banku Inwestycyjnego.

Dowiedz się więcej o wydarzeniu i zarejestruj się tutaj.

  1. MIP4Adapt nowy przewodnik dotyczący finansowania wspierania adaptacji do klimatu w regionach UE

Przewodnik zawiera przegląd różnorodnych źródeł i instrumentów finansowania, w tym dotacji, partnerstw publiczno-prywatnych, finansowania społecznościowego i funduszy filantropijnych, których celem jest wspieranie finansowania regionalnych inicjatyw w zakresie przystosowania się do zmian klimatu.

Przewodnik dostępny jest tutaj.

  1. Misja miast UE – wezwanie do tworzenia miast bliźniaczych

Czy Twoje miasto angażuje się w walkę ze zmianami klimatycznymi i jest zainteresowane uczeniem się od innych miast? 20-miesięczny program nauczania twinningowego wspiera miasta partnerskie w uczeniu się innowacyjnych rozwiązań od miast pilotażowych Misji Miast oraz ich implementowaniu.

Aby uzyskać więcej informacji kliknij tutaj. Dalsze dokumenty i wskazówki dotyczące składania wniosków są udostępnione na tej stronie.

Otwarcie naboru: poniedziałek, 8 kwietnia 2024 r.

Aktualne informacje o Green Deal Funding możesz znaleźć tutaj.

 

Skontaktuj się 

Nowe pole

6 + 9 =

Departament polityki regionalnej

90-002 Łódź

ul. Tuwima 22/26

tel. 42 663 30 92/fax 42 663 30 94

strategia2030@lodzkie.pl